Hassas zaman işleyişi ve metroloji uygulamaları için Aşırı Düşük Faz Gürültüsü ve Frekans Kararlılığı.

Dünyanın en yaygın olarak kurulu aktif Hidrojen ustasının mirasını genişleten Microchip MHM-2020, daha da iyi stabilite elde etmek için elektronik ve yazılımı yeniden tasarlayarak MHM-2010'un benzersiz Otomatik Ayar tasarımını geliştirdi.

İyileştirilmiş çevresel kararlılıkla birlikte 3 × 10-16 günlük sapma oranlarına ulaşabilen MHM-2020, aşırı frekans kararlılığı ve düşük faz gürültüsü gerektiren uygulamalar için tasarlanmıştır.

1999'dan beri Microchip'in özel Maser tesisinde inşa edilen Maser'ların %95'i, uzun servis kullanımlarına yönelik olarak ABD'de tasarlanmış, üretilmiş ve test edilmiştir. Her MHM-2020, sıkı kalite standartlarını karşılayacak şekilde üretilir ve dağıtımdan önce kapsamlı performans doğrulama testlerinden geçer.

Kayma Dengelemeli Otomatik Ayar

MHM-2020, rezonans boşluğunu hidrojen emisyon hattına göre sabit bir frekansta tutmak için otomatik bir frekans kontrol sistemi içerir. Bu teknik, Maser'in yalnızca en kararlı sezyum atomik standartlarına atfedilen uzun vadeli kararlılık sunmasını sağlar.

Şimdi, bu teknolojiyi yeni entegre Drift Kompanzasyonu yazılımıyla eşleştirerek, MHM-2020 ile günlük 3 × 10-16 yaşlandırma oranları tutarlı bir şekilde elde edilebilir.

Geliştirilmiş Çevresel Duyarlılık

Maser, değişken voltaj, sıcaklık ve manyetik alan ortamlarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Elektroniği dikkatlice seçerek ve üretim sürecini kontrol ederek her MHM-2020, sırasıyla 8 × 10-15/ºC ve 2 × 10-14/Gauss'luk bir Sıcaklık ve Manyetik Alan hassasiyeti elde edecek şekilde tasarlanmıştır.
çıktılar

MHM-2020, birden fazla 5, 10 ve 100 MHz çıkış ve 1PPS sağlar. Çeşitli uygulamalar için optimize etmek üzere çoklu konfigürasyonlar sipariş edilebilir.
Düşük Faz Gürültü Çıkışı Seçeneği

MHM-2020, VLBI uygulamalarında daha yüksek çözünürlüklü ölçümler sağlayan düşük faz gürültü çıkışlarıyla fabrikada yapılandırılabilir.

Düşük ömür boyu sahip olma maliyeti, bakım gerektirmeyen çalışma

Aktif ustalar için ömür boyu sahip olma maliyeti kritik bir husustur. MHM-2020, uzun ömür ve düşük bakım için tasarlanmıştır. Hidrojen kaynağı 20 yılı aşkın bir çalışma için yeterlidir. Verimli bir hidrojen durum seçicisi, iyon pompaları üzerindeki yükü en aza indirir (yılda 0.01 mol) ve pompaların kendileri, nominal hidrojen akışında 20 yıldan fazla kullanım ömrü için tasarlanmıştır. TeflonTM ampul kaplama, herhangi bir yeniden kaplama gereksinimini neredeyse ortadan kaldırır ve 20 yılı aşkın kanıtlanmış bir ömre sahiptir. Gerektiğinde MHM-2020, yerinde modül değişimi için tasarlanmıştır.
Mevcut Maser'inizi yükseltin

Sahada konuşlandırılan mevcut endüstri lideri MHM-2010 Maser'in ünitenin yaşına bağlı olarak yeni MHM-2020'ye yükseltilebilmesini sağladık. Ayrıntılar için yerel Microsemi temsilcinizle iletişime geçin.

Ana Özellikler

Dokunmatik ekran ve güvenli Ethernet aracılığıyla telemetri izleme
Özel tuş takımı veya USB/seri bağlantı noktası (güvenli), cihaz kontrolünde esneklik sağlar
3 x 10-16/gün kadar düşük sapmayı sağlayan sapma telafi modu (tipik, 3 ay sonra)
Uzun süreli bakım gerektirmeyen çalışma için düşük hidrojen kullanımı ve 20 yıldan fazla kanıtlanmış kullanım ömrü
Dahili veri zaman damgası için dahili Gün Saati
GNSS'ye hassas kalibrasyon için 1PPS senkronizasyon seçeneği
Çoklu 1PPS ve RF çıkış seçenekleri (5, 10 veya 100 MHz)
Düşük faz gürültü seçeneği
Yedek batarya
CE uyumlu

  DokümanlarBoyutuİndir
1

MHM 2020 Aktif Hidrojen Maser

544 KB